Těhotenství

Těhotenská móda Těhotenské legíny Internetový košík
0 ks
0,-

Těhotenství

Těhotenství je velice důležité období v životě ženy, které je očekávaným vyústěním partnerského vztahu. Těhotenství je zahájeno početím, při kterém je vajíčko oplodněno spermií. Z lékařského hlediska se však těhotenství počítá již od prvního dne poslední menstruace, neboť ve většině případů nelze termín početí určit zcela přesně.

Těhotenství: 1. trimestr
Těhotenství trvá asi 40 týdnů a je děleno do tří trimestrů. První trimestr je nejrizikovější a v tomto období je nejvyšší výskyt potratů. V mnohých případech nelze takové události zabránit, přesto je vhodné, aby se budoucí rodiče, tedy nejen žena, snažili na početí připravit. Mezi základní doporučení patří dodržování zdravého životního stylu - zdravá strava, přiměřený pohyb, zcela vyloučit kouření, alkohol i drogy. V prvním trimestru je položen základ většiny orgánových soustav plodu, a nejsou-li dodržována zmíněná doporučení, může skutečně dojít k nevratnému ohrožení miminka.

Těhotenství: změny
V souvislosti s těhotenstvím dochází v těle ženy k hormonálním změnám, které jsou příčinou častých nevolností, nezvyklých chutí, náladovosti. Postupně si však tělo na nastalé změny více zvykne a nastávající maminka se může čím dál více těšit na své miminko. Náročným obdobím je poté závěrečná část těhotenství, zejména poslední dva měsíce, kdy se miminko nadále vyvíjí a tělo ženy se začíná připravovat na porod. Miminko se dostane do polohy, ve které zůstane až do porodu. Toto závěrečné období těhotenství je náročné fyzicky i psychicky, proto je rovněž důležitá podpora nejbližších.

Certifikát vaší spokojenosti

Ocenění spokojenosti zákazníků

Pro vaše miminka Kojenecké oblečení

Oblečení na spaní Pyžama, župany, noční košile
Napsali jste o nás
Výhody:přehlednost stránek a dobrý výběr oblečení

Na můj první dotaz po emailu odpověčeli ihnd. Zboží bylo doručeno zavčas a v pořádku. Jsem bez výhrad.
Karolina, 21.11.2012
Hodnocení: Hodnocení 4.00
Další hodnocení