Nová podmínka pro čerpání rodičovského příspěvku

Těhotenská móda Těhotenské legíny Internetový košík
0 ks
0,-

Nová podmínka pro čerpání rodičovského příspěvku

Režim poskytování rodičovského příspěvku je upraven zákonem č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře. V současnosti proběhlo médii upozornění pro rodiče pobírající rodičovský příspěvek týkající se nové podmínky pro jeho následující čerpání. S touto novinkou Vás proto chceme seznámit v tomto příspěvku.

Novela č. 366/2011 Sb. zavedla do zákona o státní sociální podpoře podmínku pro poskytování rodičovského příspěvku, kterou je bydliště na území České republiky, a to jak u oprávněné osoby, tj. nejčastěji matky nebo otce dítěte, tak i u dítěte samotného.
Tato nová podmínka se uplatní pro čerpání dávek rodičovského příspěvku počínaje od 1. 10. 2012. Proto, aby byl rodičům vyplacen rodičovský příspěvek za dobu od 1. 10. 2012, je nezbytné, aby ohlásili na příslušném úřadu práce adresu bydliště sebe i svého dítěte, na které se vztahuje nárok na rodičovský příspěvek.

Některé úřady práce již přistoupili k tomu, že oprávněným osobám pobírajícím rodičovský příspěvek zasílají písemné vyrozumění, aby se dostavili k oznámení adresy bydliště. Jestliže Vás úřad práce dosud nevyzval, lze jen doporučit jej předběhnout a osobně podat informaci o svém bydlišti a bydlišti dítěte, na které pobíráte rodičovský příspěvek na příslušný úřad práce.